رفع الشفاه

Lip lift dudak kaldırma
Üst dudak kaldırma operasyonu olarak da bilinen رفع الشفاه dudak büyütme uygulamasıdır. Dudak kısmı dar olan kişilerde üst dudak ince görünür. Burun ile dudak arasındaki mesafe de buna bağlı olarak uzun görünmektedir. Bu sebeple üst dudakların büyütülmesi için dudak kaldırma operasyonuna başvurulmaktadır. Kadınlar arasında oldukça yaygın olan dudak kaldırma uygulaması ile üst dudak boyutu kısaltılır, dudakların sarkıklığı düzeltilir, dudağın kırmızı kısmını belirgin ve daha görünür hale getirilir.

Lip Lift Nedir?

dudak doldurmaSon yıllarda kadınlar tarafından rağbet gören lip lift uygulaması, dudak büyütme kategorisi içerisinde görünse de cerrahi uygulamada herhangi bir enjeksiyon ya da kalıcı dolgu bulunmamaktadır. Lip lift uygulaması cerrahi bir operasyon gerektirmektedir. Yapılan cerrahi müdahale sırasında dudak üstündeki deriye müdahale edilmektedir. Dudakların mevcut yapısından memnun olmayan, belirli aralıklarla enjekte edilebilir dudak dolgusu uygulaması yaptıran birçok hasta günümüzde lip lift yöntemine başvurmaktadır. Kalıcı bir uygulama olan lip lift uygulamasında hastaya doğal görünümlü dudak kaldırma işlemi yapılır.

Lip Lifting Ameliyatı Nedir?

Yaşlanmaya bağlı olarak sönük dudakları olan ya da genetik olarak ince dudak yapısına sahip kişilere lip lifting ameliyatı yapılabilir. جراحة رفع الشفاه ile üst dudağın pembe kısmı daha görünür hale getirilmektedir. Uygulamayı gerçekleştirecek hekim, dudak burun oranına dikkat ederek hem üst dudağın görünümünü artırır hem de üst dudak ile burun tabanı arasındaki mesafeyi kısaltır. Cerrahi yöntem ile gerçekleştirilen uygulama oldukça başarılı sonuçlar vermektedir. Lip lifting ameliyatı sayesinde sürekli olarak enjekte edilebilir dolgu maddelerine ihtiyaç duymaya gerek kalmaz. Çünkü جراحة رفع الشفاه تأثير تكبير الشفاه دائم.

Dudak Kaldırma Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Cerrahi bir süreç ile gerçekleştirilen dudak kaldırma ameliyatı esnasında cerrah, deriyi burnun altından çıkarır ve şekillendirir. Genellikle 40 – 45 dakika süren operasyonda hastanın durumuna bağlı olarak genel ya da lokal anestezi yapılmaktadır. Dudak kaldırma ameliyatı çoğunlukla iz bırakmaz ve hastaya doğal bir görünüm kazandırır. بعد عملية رفع الشفاه dudak bölgesinde 3 gün süren bir şişlik olabilir zaman içerisinde şişlik azalır ve 1 haftaya kadar hasta iyileşir.

Dudak dolgusu

telefon ieltisimi
تواصل واتس اب