İple Kepçe Kulak Estetiği

iple kepçe kulak estetiği

İple Kepçe Kulak Ameliyatı

Yüz bölgesindeki deformasyonlar kişiyi özellikle estetik açıdan olumsuz etkiler. Kulaklar da yüzdeki önemli organlardandır. Her ne kadar saçlarla bu deformasyon kapatılsa da kişinin özgürlüğünü elinden alır. İşte bu bağlamda kepçe kulak estetiğine başvurmak gerekebilir. Teknolojinin ilerlemesiyle birlikte kepçe kulak ameliyatı daha kolay yapılabilir hale geldi. Günümüzde iple kepçe kulak ameliyatı ile 15 dakikada kepçe kulak sorunundan kurtulmak mümkün.

İple Kepçe Kulak Estetiği Nasıl Yapılır?

İşlem lokal anestezi altında yapılır. Çocuklarda genel anestezi uygulanır. Kulağın üst kıkırdağından iğne yardımıyla medikal ip çekilir ve gereken açının verilmesi sağlanır. İşlem diğer kulağa da yapıldıktan sonra iğneyle giriş yapılan yerler küçük bantlarla kapatılır. Ortalama 15 dakika gibi kısa bir sürede tamamlanır. Hasta işlem biter bitmez kulağına bakarak açıyı kontrol edebilir. İple kepçe kulak estetiği her ne kadar ameliyat ortamında yapılsa da kesisiz bıçaksız ve yarasız bir işlem olduğu için ameliyatsız kepçe kulak tedavisi olarak tanımlamakta bir hata olmaz.

Kimlere İple Kepçe Kulak Ameliyatı Yapılabilir?

Herkes iple kepçe kulak ameliyatına uygun değildir. Bu yüzden hastanın mutlaka muayene edilmesi gerekir. Kulağında simetri sorunu olanlarda, kepçede açıklık olanlarda, ameliyatın olası risklerini göze almak istemeyenlerde iple kepçe kulak ameliyatına başvurulabilir.

iple kulak estetiği

İple Kepçe Kulak Ameliyatının Avantajları

  • Hastaya kolaylık sağlayan pratik bir işlemdir.
  • Çok kısa sürede yapılır. (Ortalama 15 dakika)
  • İyileşme süresi klasik kepçe kulak ameliyatına göre çok hızlıdır.
  • Cerrahinin risklerini barındırmaz
  • Kanama olmaz
  • Kesi yapılmaz
  • Sosyal hayata işlemden hemen sonra dönülebilir
  • İşlem biter bitmez hasta kulağını kontrol edebilir, açıya ve simetriye bakabilir.
  • Yara izi olmaz. (Klasik kepçe kulak ameliyatında da kesi kulağın arkasından yapıldığı ve estetik dikiş atıldığı için yara izi sorunu olmaz. Bu yüzden bu avantaj çok önemli midir? Hayır. Sonuçta bir avantaj mıdır? Evet.)

Çocuklarda ve Bebeklerde İple Kepçe Kulak Ameliyatı

Klasik kepçe kulak ameliyatında yaş sınırını 4-5 yaş olarak koyarız. Kulak gelişimi 6-7 yaşına kadar devam ettiği için hem erken dönemde yapmanın getirdiği avantajlardan yararlanmak hem de kulak gelişiminin tamamlanmasına yakın bir zaman olduğu için bu yaş aralığı en idealidir. Ancak iple kepçe kulak ameliyatında kesi yapılmadığı için 1 yaşından sonra rahatlıkla uygulanabilir. Bebeğin / çocuğun kulak gelişimini olumsuz etkilemez. Bu yaş grubundakilerde yetişkinlerden farklı herhangi bir işlem yapılmaz. Tek fark anestezidir. Çocuklarda lokal anestezi değil genel anestezi uygulamak gerekir. Daha fazla bilgi için bebeklerde kepçe kulak ameliyatı yazımızı okuyabilirsiniz.

İple Kepçe Kulak Ameliyatı Sonrası

İple kepçe kulak estetiği sonrası süreç fevkalade konforludur. Hasta işlemden hemen sonra günlük hayatına devam edebilir. Sadece kısa bir süre darbelere karşı korunması tembih edilir. Daha fazla bilgi için kepçe kulak ameliyatı sonrası yazımızı okuyun.

iple kepçe kulak estetik ameliyatı

İple Kepçe Kulak Ameliyatı Sonrası Tekrar Aynı Sorun Yaşanır mı? Kulakta Açılma Olur mu?

Eğer işlemden sonra doktorunuzun önerilerine dikkat ederseniz böyle bir sorunla karşılaşma ihtimaliniz yoktur. Tabi ki işlemin bu konuda uzman olan bir hekim tarafından yapıldığını farz ederek söylüyoruz. Darbelere karşı dikkatli olmak, doktorun önerilerini dinlemek ve iple kepçe kulak ameliyatı konusunda uzman bir hekime başvurmak gerekir.

İşlemden Sonra Saç Bandı Takmak Gerekir mi?

Klasik kepçe kulak ameliyatında önersek de iple yapılan işlemden sonra genellikle zorunlu bırakmıyoruz. Saç bandını sadece ilk 2 hafta boyunca yatarken takmak yeterlidir.

telefon ieltisimi
whatsapp iletişimi