Burun Eti Büyümesi – Konka

Burun eti büyümesi nedir? Konka belirtileri nelerdir? Burun eti küçültme nasıl yapılır, radyofrekans ile burun eti büyümesi ameliyatı nasıl yapılır? Burun eti büyümesi lazerle tedavi edilir mi?

Burun etleri çevresel şartlara, enfeksiyonlara, alerjiye ve kullanılan ilaçlara bağlı olarak zamanla büyüyebilir. Burun eti büyümesi burun tıkanıklığı, ağız kuruluğu, ağız kokusu, gece terlemesi gibi şikayetlere neden olabilir. Burun eti büyümesinin belirtileri büyümenin boyutuna göre farklılık gösterebilir.

burun eti ameliyatı konka

Radyofrekans ile Burun Eti Ameliyatı

Burun eti büyümesine bağlı şikayetlerin varlığında radyofrekans yöntemi ile tedavi sağlanır. Genel anestezi ya da lokal anestezi altında yapılabilen bu konka tedavisi bir cerrahi müdahale sayılmaz. Uzun süreli bir işlem değildir, birkaç dakika sürer.

Radyofrekans tekniğinde burun etlerinin (konka) içine özel aletlerle girilip ısı dalgası verilir. Bu sayede yaralanma ve büzüşme sağlanarak burun eti küçültme işlemi gerçekleştirilir. Uzun süreli etkisi vardır. Ancak özellikle alerjik hastalarda bazen 1-2 sene sonra tekrarlamak gerekebilir.

konka ameliyatı

Burun Eti Küçültme Ameliyatı Sonrası

Burun eti ameliyatı sonrası zaman zaman sızıntı şeklinde kanamalar görülebilir. Bu gün geçtikçe azalacaktır.

Kanamaların az olması için yatarken başın biraz yukarıda olması önerilir.

Yine kanamanın az olması için yüzün yıkandığı su sıcaklığının çok olmaması önerilir.

Burun içerisine yapılacak tuzlu su uygulamaları iyileşmeyi hızlandırır.

İlk günlerde burun içinde kuruluk ve kabuklanma şikayeti olabilir. Doktorunuz bu soruna uygun damla ya da merhem gibi ürünleri tavsiye edebilir.

telefon ieltisimi
whatsapp iletişimi