Burun Ucu Düşmesi

Burun ucu düşmesi ameliyatı

Burun Ucu Düşmesi

Burun ucu kıkırdakları ile septum dediğimiz kıkırdağın bağlantılarını kopardıktan sonra bu bağlantılar ameliyat sırasında yeniden sağlamlaştırılmazsa burun ucu düşmesi meydana gelebilir. Ameliyat sırasında burun ucuna gerekli gücü sağlayacak ek destekler mutlaka yapılmalıdır. Eğer kişide zaten uzun bir burun varsa ucu aşağıya düşmeye meyilli demektir.

Bazı kişilerde burun ucunun kıkırdak boyları normalden uzundur. Bu yüzden burun ucu aşağıya doğru bakar. Operasyonu gerçekleştirecek olan cerrah bu kişileri ayrıca değerlendirip ameliyat içerisindeki işlemleri ona göre planlamalıdır. Eğer burun ucu kıkırdakları uzun olan bu kişilerin kıkırdak boyları kısaltılmazsa ameliyat sonrasında konulan atelin de yardımıyla burun kalkık görünür. Daha sonra kıkırdak orijinal yapısına döneceği için burun ucu aşağıya doğru düşmeye meyillenir. Bu sorunun kapalı yöntemle yapılan ameliyatlar sonrasında daha çok görüldüğünü söyleyebiliriz.

Burun ucu düşmesi var mı

Burun Ucu Düşer mi?

Hastalarımız birçok insandan burun ucu düşüklüğü ile ilgili duyumlar almış, araştırmış ve korkmuş bir şekilde bize soruyor: Burun ameliyatından sonra burun ucum düşer mi? Yukarıda da belirttiğim gibi deneyimli ellerde yapılan burun ameliyatı sonrasında burun ucu düşmesi gibi bir sorun çok nadir gerçekleşecek bir komplikasyondur. Burada hastaya düşen tek görev hekiminizin burun ameliyatı sonrası dikkat etmeniz gereken hususlar konusundaki uyarılarına uymaktır.

telefon ieltisimi
whatsapp iletişimi