Hakkımda

kulak burun boğaz uzmanı operatör doktor sezai sevengil
Kulak Burun Boğaz Uzmanı

Op. Dr. Sezai Sevengil

21 Eylül 1956 tarihinde Samsun’da doğdu. İlk, ortaokul ve lise öğrenimini Samsun’da bitirdi. 1973 senesinde İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesini kazandı. 1979 senesinde mezuniyetinin sonrasında 1,5 sene Tekirdağ ilinin Mürefte Sağlık Merkezinde çalıştı. İlerleyen dönemde ise Malkara’da hükümet tabipliği yaptı. 1981 senesinde İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Anestezi ve Reanimasyon uzmanlığını kazanarak ihtisasına başladı. Ardından 1985 yılında başarıyla bitirdi. Daha sonra İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesinde Kulak Burun Boğaz ihtisasına başladı. 1989 yılında uzmanlığını bitirdikten sonra askerliğini Kıbrıs Girne Askeri Hastanesinde Kulak Burun Boğaz Uzmanı olarak tamamladı.

Askerliğinin sonrasında serbest hekimliğe başladı. Şişli Osmanoğlu Hastanesinde görev aldı. Eşzamanlı olarak 1994 yılında eski adıyla Yakacık Devlet Demiryolları Hastanesinde hizmet verdi. Aynı zamanda muayene hekimliğini de sürdürdü. Kartal SSK Hastanesinde Kulak Burun Boğaz Uzmanı olarak görev yaptı. 2007 yılında yeni adıyla Kartal Yavuz Selim Devlet Hastanesinde emekli oldu. Emekli olduktan sonra Özel Balat Hastanesinde iki sene kadar çalıştı. Özel Pendik Şifa Hastanesinde de 11 sene hizmet verdi. Ardından Pendik’te kendi muayenehanesini açtı.

Bu esnada her yıl Ulusal Kulak Burun Boğaz Kongresine katıldı. İki defa endoskopik sinüs cerrahisiyle ilgili kadavra eğitimi aldı. Rinoplasti özel bir ilgi alanı olduğu için 1991’den itibaren ilgili eğitimlere katıldı. Rinoplasti ağırlıklı olarak ameliyatlarını gerçekleştirdi. Burun estetiği ameliyatlarına da 1991 yılında başladı. Endoskopik sinüs cerrahisine de 1995 yılında başladı.

sezai sevengil kimdir
sezai sevengil kulak burun boğaz doktoru

Kendisi evli ve üç çocuğu bulunmaktadır. İlgi alanları arasında deniz, gezmek, tarihi yerleri dolaşmak ve satranç oynamak yer alır. Ailesiyle vakit geçirmekten oldukça keyif alır. Çeşitli konulardaki kitapları okumaktan keyif alır. Yakın Türkiye tarihi ve farklı konulardaki romanlar bunların arasındadır.

Hali hazırda özel muayene hekimliği yürütmektedir. Uzmanlığı hakkında sayısız kongre ve sempozyumlara katıldı. Bilgi yenileme, yeni bilgi edinme ve yenilikleri yakından takip etmek amacıyla düzenli olarak katılım sağlamıştır. 33 senelik uzmanlık hayatı boyunca tahmini on binin üzerinde ameliyat gerçekleştirdi.

operatör doktor sezai sevengil kulak burun boğaz uzmanı
Kulan Burun Boğaz Uzmanı

Op. Dr. Sezai Sevengil

Kulak Burun Boğaz muayene, tedavi ve ameliyat hizmetleri için randevu alabilirsiniz.

telefon ieltisimi
whatsapp iletişimi